icon

DO GOOD FOR OTHERS

But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and will give you a complete account of the system and expound the actual teachings of the great explore

Contact Info

  shape
  shape

  Nasze Projekty

  Direct Contact us

  To badanie naukowe, którego celem jest przyczynienie się do zmniejszenia występowania uzależnień behawioralnych wśród ludzi młodych, poprzez usprawnienie procesów profilaktyki i wczesnego wykrywania przejawów. Jak? Dzięki stworzeniu zestawu narzędzi do oceny ryzyka występowania problemu nadużywania mediów elektronicznych przez dzieci i młodzież w wieku 0 – 19+ lat z terenu całej Polski. Badanie pilotażowe, w którym testowaliśmy nowe narzędzia było prowadzone w 13 przypadkowo wybranych szkołach z terenu Polski oraz w Internecie. Łącznie na grupie ponad 5750 uczniów, ich rodziców i nauczycieli. „Projekt jest dofinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia w ramach konkursu przeprowadzonego przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.”

  W szczycie pandemii COVID-19 stworzyliśmy zestaw bajek terapeutycznych na tematy, które wybrała szczecińska społeczność lokalna. Dzięki nim rodzice i opiekunowie najmłodszych obywateli mogli, w formie wspólnej zabawy, zadziałać na korzyść obniżenia lęku u dzieci w wieku 3 – 10 lat, wspomagać je w kształtowaniu właściwych nawyków higienicznych, nauczyć spędzania wspólnego czasu w trakcie domowej izolacji, większej dbałości o osoby starsze, zmniejszyć poczucie tęsknoty za przyjaciółmi i oswoić strach przed stratą bliskiej osoby. Bajki w języku polskim i angielskim możecie wciąż ściągnąć bezpłatnie w zakładce “Pliki do pobrania” – miłej lektury!

  Planowaliśmy je stacjonarnie, ale pandemia zaskoczyła i nas! Z racji nagłego wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego zajęcia odbyły się zdalnie, a my mieliśmy okazję przetrzeć szlaki w praktyce prowadzenia szkoleń online. Celem tego projektu psychoedukacyjnego było przygotowanie materiałów profilaktycznych oraz przeszkolenie 16 klas ze szkół średnich w Szczecinie z zakresu rozpoznawania zagrożenia i udzielania pierwszego wsparcia osobom w kryzysie psychicznym. Oczywiście – koleżanka to nie psycholog, a nauczyciel nie jest psychiatrą, ale wsparcie społeczne to narzędzie, którym powinniśmy się dzielić obficie! Projekt został dofinansowany ze środków Pomorza Zachodniego, a materiały, które w jego ramach powstały, są do ściągnięcia z naszej strony, koniecznie odwiedźcie zakładkę „Pliki do pobrania”!