icon

DO GOOD FOR OTHERS

But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and will give you a complete account of the system and expound the actual teachings of the great explore

Contact Info

  shape
  shape

  Psychoterapia

  O nas

  Nasze Centrum Psychoterapii “Alteratio”  powstało z myślą o niesieniu pomocy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i chcą dokonać zmiany dotychczasowego sposobu Życia. Jesteśmy interdyscyplinarnym zespołem specjalistów z różnych części kraju dlatego nie ograniczamy swojej działalności do żadnego miasta, by być dostępnym dla każdego świadczymy usługi on-line, oferujemy pomoc osobom z całej Polski i z zagranicy. Spotkania stacjonarne leżą w indywidualnej gestii i możliwości poszczególnych specjalistów. Każdy z nas świadczy usługi na najwyższym poziomie za pomocą szeroko dostępnych platform komunikacyjnych.  

  Zapoznaj się z naszymi specjalistami, psychologami, psychoterapeutami i psychoterapeutami uzależnień, z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki ciągłym szkoleniom i superwizji świadczymy profesjonalną pomoc dzieciom, nastolatkom, osobom dorosłym i całym rodzinom.

  Kilka słów o psychoterapii

  W psychoterapii, Istnieje kilka nurtów które różnią się od siebie rozumieniem człowieka i mechanizmów powstawania zaburzeń:

  • nurt psychodynamiczny;
  • nurt poznawczo-behawioralny;
  • nurt systemowy;
  • nurt humanistyczno egzystencjalny;
  • nurt integracyjny; 

  Każde z tych podejść posiada własne narzędzia do pracy z pacjentami, jednak nie wszystkie są jednakowo skuteczne w przypadku konkretnych zaburzeń. Nie zawsze też pacjent jest skłonny do pracy w jednym nurcie. Psychoterapia integratywna, którą chcielibyśmy Państwu zaproponować, łączy dorobek naukowy różnych nurtów terapeutycznych, przez co pozwala dopasować metody pracy do konkretnego pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań.

  Komu pomagamy, czym się zajmujemy?

  Skupiamy się na pomocy osobom z następującymi problemami:

  • zaburzenia lękowe;
  • zaburzenia nastroju (depresja, mania);
  • zaburzenia psychosomatyczne;
  • uzależnienia od substancji; 
  • uzależnienia behawioralne w szczególności od tzw. nowych technologii (tzw. e-mediów, w tym gier komputerowych, mediów społecznościowych, telefonu, komputera czy internetu);
  • współuzależnienia;
  • wypalenie zawodowe;
  • sytuacje kryzysowe (śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, itp.);
  • trudności w relacjach interpersonalnych;
  • trudności w funkcjonowaniu zawodowym;
  • trudności w funkcjonowaniu społecznym;
  • wsparciem rodziców dzieci cierpiących z powodu zaburzeń psychicznych i rozwojowych np. Zaburzenia ze spektrum Autyzmu lub nadaktywności psychoruchowej (ADHD); 
  Dodatkowo prowadzimy terapię rodzin oraz par.

  Często przyczyną problemów wielu osób są problemy pojawiające się w ich systemach rodzinnych. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i ich rodziców. W naszej poradni skupiamy się na kompleksowej pomocy rodzinie, zarówno w kwestii wychowania dzieci i radzenia sobie z problemami konkretnych etapów ich dorastania, jak i pomocy w budowaniu satysfakcjonujących relacji pomiędzy rodzicami. 

  W ramach poradni prowadzimy terapię par, nastawioną na budowanie partnerskich relacji. W zależności od wymagań sesje prowadzone są przez jednego lub dwóch terapeutów w tzw. tandemie terapeutycznym.

  Wsparcie terapeutyczne osób w kryzysie jest naszym celem. Ale “Alteratio” to również miejsce, w którym wspieramy sięganie do swojego potencjału i  wszechstronny rozwój osobisty. “Alteratio” jest miejscem, w którym otrzymacie Państwo profesjonalną pomoc w zakresie coachingu i indywidualnych programów rozwojowych zbudowanych na miarę indywidualnych potrzeb i oczekiwań.  Korzystając z usług naszych specjalistów odnajdziesz w sobie motywacje i zasoby do działania.

  Tomasz Wojtkowski 

  Jestem psychologiem, absolwentem Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, lingwistą, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (nr SP/2063/2023), terapeutą środowiskowym dzieci, młodzieży i rodzin. 

  Doświadczenie w pracy praktycznej zdobywałem m.in. w Ośrodkach terapii uzależnień MONAR dla dzieci i młodzieży (Stowarzyszenie MONAR Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Babigoszczy, Ośrodek Leczenia,Terapii i Rehabilitacji Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu)  Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży przy Stowarzyszeniu Świętego Celestyna w Mikoszowie, podczas realizacji programów profilaktycznych dla uczniów i rodziców oraz szkoleń dla specjalistów pracy z dziećmi i młodzieżą. 

  Specjalizuje się w pracy z nastolatkami, dorosłymi oraz rodzinami dotkniętymi problemem uzależnień od substancji i czynności (zwłaszcza problematycznie używającymi nowe technologie), a także zaburzeniami neurorozwojowymi jak spektrum autyzmu i ADHD. Prowadzę psychoterapię, sesje psychoedukacyjne, wsparcia indywidualne i grupowe dla rodziców, terapię małżeńską w tandemie terapeutycznym.

  Swoją pracę poddaję regularnej superwizji oraz poddaje się terapii własnej. Stale poszerzam umiejętności uczestnicząc w kursach i szkoleniach z Dialogu Motywującego (w toku), Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (obecnie I poziom w toku) czy podejścia systemowego w terapii uzależnień.  

  Jestem pasjonatem japońskich sztuk walki i możliwości ich wykorzystania we wsparciu procesu terapii uzależnień. Prywatnie oddany mąż i ojciec. 

  Na spotkanie mogą Państwo umówić się pod numerem telefonu: +48 519759357

  Koszt sesji indywidualnej i dla rodziców to 150 zł.

  Koszt sesji par 200 zł (spotkanie trwa półtorej godziny).

  Joanna Szot-Zwierz

  Psycholog, Psychoterapeuta, Coach. Jestem absolwentką Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz całościowego akredytowanego kursu psychoterapii we Wrocławskiej Fundacji Rozwoju Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, w podejściu Integratywnym. Ukończyłam Szkołę Trenerów i Konsultantów Zarządzania Matrik, w trakcie studiów uczestniczyłam w kursie Coaching i Mentoring w praktyce.  Ukończyłam kurs seksuologii organizowany przez Wrocławską Fundację Rozwoju Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Posiadam bogate,  12 letnie doświadczenie w zakresie rozwoju osobistego menedżerów i pracowników różnych organizacji. Prowadziłam zarówno sesje indywidualne, jak i warsztaty grupowe. Jestem ekspertem w szkoleniach z zakresu komunikacji asertywnej, budowania partnerskich relacji w zespole, kierowania zespołem, motywowania, prowadzenia  trudnych rozmów z pracownikami oraz  rozwiązywania konfliktów w zespole. 

  Od trzech lat pracuję w Środowiskowym Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, jako Psychoterapeuta. Prowadzę terapię indywidualną dla nastolatków, borykających się z problemami uzależnienia, depresji, lękowymi. Prowadzę również procesy terapeutyczne dla dorosłych, rodzin oraz par. W swojej pracy głównie wykorzystuję narzędzia terapeutyczne związane z nurtami psychodynamicznym i systemowym. W pracy z nastolatkami stosuję też wiedzę z dziedziny psychoterapii poznawczo behawioralnej.

  Specjalizuję się w pracy z osobami doświadczającymi trudności w pracy, wypalenia zawodowego, jak również braku pewności siebie, depresji, stanów lękowych. Oferuję pomoc w sytuacjach trudnych, radzeniu sobie z żałobą, stratą.

  Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

  Na spotkanie mogą Państwo umówić się pod numerem telefonu: +48 606891033

  Koszt sesji indywidualnej to 150 zł.

  Koszt sesji par to 200 zł (spotkanie trwa półtorej godziny).

  Dr n.zdr Inga Janik-Fuks

  Psycholog z doświadczeniem w pracy z małymi dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. W działalności zawodowej zajmuje się diagnozą, wsparciem oraz psychoedukacją. Prowadzi indywidualne konsultacje oraz zajęcia grupowe.

  Absolwentka pięcioletnich studiów magisterskich na kierunku psychologia oraz studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie Szczecińskim. W 2022 roku na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie uzyskała tytuł doktora nauk o zdrowiu. 

  Aktualnie w trakcie 5-letniego Akredytowanego Kursu Psychoterapii w nurcie integracyjnym Systemowo – Ericksonowskim w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii. 

  Ukończyła roczny kurs terapii behawioralno-poznawczej dzieci i młodzieży.  Regularnie poszerza swoje kompetencje poprzez udział w wielu szkoleniach i konferencjach z zakresu udzielania pomocy psychologicznej dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom w tym m.in.: Dialog Motywujący, Terapia RTZ, Trener Umiejętności Społecznych, praca z dzieckiem w sytuacji rozwodu, szkolenia dotyczące przeciwdziałania przemocy rówieśniczej, postępowanie z dzieckiem szkodliwie grającym w gry komputerowe oraz z zakresu diagnozy i terapii dziecka w spektrum autyzmu.  

  Doświadczenia zawodowe zdobywała w Klinice Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Krajowym Towarzystwie Autyzmu oraz Ośrodku Wsparcia dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Szczecinie oraz jako wykładowca akademicki.  

  Na co dzień pracuje jako psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 w Szczecinie.  

  Na spotkanie mogą Państwo umówić się pod numerem telefonu: +48 697458242

  Koszt sesji indywidualnej i dla rodziców to 150 zł