icon

DO GOOD FOR OTHERS

But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and will give you a complete account of the system and expound the actual teachings of the great explore

Contact Info

  shape
  shape

  Ochroń swoje dziecko przed e-uzależnieniem

  Telefon, komputer, tablet, konsola, TV – to one aktywnie działają, by uzależnić Twoje dziecko!

  Wielu rodziców obwinia się, kiedy widzą, że dziecko nadużywa urządzenia elektroniczne i nie mogą skutecznie zmienić tej sytuacji. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego ile elementów aktywnie uzależniających dziecko tkwi w tych urządzeniach. Żeby zrozumieć pułapkę, w jaką wpadło Twoje dziecko, musisz dogłębnie pojąć jak tzw. błękitne ekrany oddziałują na mózg i umysł zwłaszcza młodych ludzi – wtedy zrozumiesz, że jesteście ofiarami tych zabiegów, a nie ponosicie za to pełnej odpowiedzialności.

  Nowe technologie to świetna zabawa i narzędzia ułatwiające nam życie, edukację, pracę, kontakty. ALE tylko, jeśli używamy ich konstruktywnie. Jeśli Twoje dziecko nadużywa, Twoim celem nie będzie zabronienie mu tego, a zmiana wzorca użytkowania na bezpieczny.

  Depresja, agresja, lęki, osamotnienie, zaburzenia rozwoju, problemy w szkole, kłótnie w rodzinie – to tylko niektóre z negatywnych skutków niebezpiecznego używania mediów społecznościowych przez dzieci i młodzież. Nie bagatelizuj zagrożenia! Uchroń swoje dziecko przed e-uzależnieniem!

  Rodzic działający intuicyjnie osiąga efekty odwrotne do zamierzonych – przestań działać po omacku… 

  Skąd to wiemy? Sprawdziliśmy. Zobacz:

  Kiedy rodzic pyta na forum, jak poradzić sobie z nadużywaniem e-mediów przez dziecko, średnio 89-95% odpowiedzi brzmi “Zabierz telefon, odetnij internet, załóż hasło na komputer“. Szczerze? To najgorsze co możesz zrobić! Dziecko nadużywa, bo wykształciło psychologiczną, wewnętrzną potrzebę, poprzez którą rekompensuje sobie inne braki. Żeby mu pomóc musicie zredukować tę potrzebę, a nie jedynie blokować zachowanie, które ją realizuje. Wyjaśnimy Ci jak działa ta potrzeba i jak z nią pracować skutecznie.

  Wielu rodziców mówi “Z moim dzieckiem nie da się porozmawiać, tłumaczenia nic nie dają” – z każdym dzieckiem da się rozmawiać, tylko wielu rodziców nie rozmawia z dzieckiem, a mówi do niego. Tłumaczenia nic nie dają? Przestań tłumaczyć i zacznij dążyć do zrozumienia motywów dziecka. Poznaj sposoby na otwierającą komunikację, które stosują specjaliści psycholodzy i terapeuci. Tak, Ty też możesz zastosować je w domowej komunikacji. Pomoże Ci to w tej i innych trudnych sytuacjach wychowawczych w przyszłości.

  Rodzice polecają sobie wzajemnie zabranie dziecka do psychiatry, czy na “odwyk” – tak jakby miały istnieć leki na uzależnienie od czynności… Nie, nie istnieją, a “odwyk” osób uzależnionych od alkoholu czy narkotyków również nie opiera się na blokowaniu zachowań, czy zażywaniu leków psychiatrycznych, a na zrozumieniu psychologicznej potrzeby i systematycznej pracy nad nią. Dla około 10% dzieci nadużywających e-media potrzebna będzie psychoterapia, w znacznej większości przypadków jednak skuteczną zmianę może osiągnąć sam rodzic, pod warunkiem, że zrozumie na czym ona polega i posiądzie narzędzia skuteczne w jej wprowadzeniu w życie.

  Wielu rodziców rezygnuje z prób pomocy dziecku mówiąc “Moje dziecko mnie nie słucha” – wierzymy, ale możesz nauczyć się mówić do dziecka tak, aby chciało Cię słuchać oraz słuchać go tak, aby chciało do Ciebie mówić. Nie wiesz jak? Szybko puszczają Ci nerwy? Ty podnosisz głos, a dziecko się zamyka zanim rozmowa zdąży się rozkręcić? Rozumiemy to, my też jesteśmy rodzicami! Pozwól nam pokazać Ci jak możesz to zmienić. 

  Część rodziców jest zdemotywowana, mówiąc “Czytaliśmy różne książki poradniki, byliśmy na szkoleniach – nic praktycznego z tego nie wynika“. Zgadzamy się z tym, my też je przechodziliśmy. Niemal wszystkie mówią tylko o tym, że problem istnieje, nieliczne tłumaczą jak sobie z nim poradzić w warunkach domowych, a jeśli dają jakieś rady – to bardzo ogólne. Ile można czytać o tym, że trzeba stosować jakieś zasady, prowadzić jakieś rozmowy, wyznaczać jakieś granice? 

  Dlatego zrobiliśmy coś zupełnie innego – poznaj rozwiązanie, dzięki któremu już nie będziesz sam ze swoim problemem! 

  Sprawdź rozwiązanie zupełnie niż wszystkie, które do tej pory widziałaś.

  Jesteśmy grupą psychologów, pedagogów i terapeutów dziecięcych, badaczy i praktyków, którzy od lat zajmują się problemem nadużywania nowych technologii wśród dzieci i młodzieży. Wiemy z czym borykają się tysiące rodziców i opracowaliśmy dla Was pakiet skutecznego rozwiązania! 

  Tylko teraz aż 90% taniej  –  499 zł 49 zł

  Co uzyskasz?


  Kompaktowy poradnik

  Zawierający niezbędne informacje, które pozwolą Ci zrozumieć to, co dzieje się z Twoim dzieckiem, że nadużywa e-media. Nie musisz już czytać setek stron książek – dokonaliśmy dla Ciebie przeglądu tysięcy badań naukowych z ostatnich 25 lat i wybraliśmy esencję, tworzącą wyłącznie praktyczne wskazówki.

  Nagranie webinaru omawiającego te treści w przystępny sposób

  Nie czytaj poradnika w samotności, posłuchaj co mamy Ci do powiedzenia a plik PDF miej zawsze pod ręką, żeby wrócić do konkretnych jego punktów dokładnie wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować!

  A w nich:

  konkretne przykłady rozmów z dzieckiem i nastolatkiem na różnych etapach rozwoju problemu,
  krótkie narzędzia, dzięki którym sprawdzisz gdzie dokładnie leży problem i zajrzysz w niego głębiej,
  praktyczne wskazówki na ustalenie i utrzymanie zasad bezpiecznego użytkowania e-mediów,
  10 technik terapeutycznych stosowanych przez specjalistów, które możesz wykonać w domu, aby uświadomić dziecku problem, określić cel działania, wzbudzić i utrzymać motywację do zmiany, wzmocnić dziecko i poprawić waszą relację.

  + WYJĄTKOWY BONUS

  Bezpłatny dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, do której dołączyło już ponad 1300 specjalistów pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodziców, którzy mają taki sam problem jak Ty. W grupie uzyskasz możliwość anonimowego zadawania pytań, na które otrzymasz profesjonalną odpowiedź oraz wsparcie innych rodziców. Organizujemy tam spotkania live i stale dodajemy nowe materiały przydatne do pracy z dzieckiem w domu. Nie bądź sam ze swoim problemem! Wygadaj się, skonsultuj każdy dylemat, podziel się doświadczeniami, 7 dni w tygodniu, 24h na dobę! To jedyna taka grupa internetowa, nie pytaj przypadkowych osób co masz zrobić, żeby czytać, że problem zniknie, gdy odetniesz WiFi…

  Potrzebujesz więcej wsparcia?


  Chcesz porozmawiać w cztery oczy ze specjalistą doświadczonym w rozwiązywaniu problemów nadużywania nowych technologii przez dzieci i młodzież? Zanim zapytasz o poradę przypadkowego psychologa czy pedagoga, albo zanim zaczniesz pytań na forum rodziców, którzy wcale nie radzą sobie lepiej niż Ty – porozmawiaj ze specjalistą doświadczonym w zakresie przeciwdziałania e-uzależnieniom. Nasz zespół tworzą wyspecjalizowani w Twoim problemie psycholodzy, socjoterapeuci, terapeuci uzależnień, terapeuci środowiskowi dzieci i młodzieży – osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami w wieku 3-18 lat i ich rodzicami. Jesteśmy autorami pierwszego na świecie inwentarza do oceny stopnia nasilenia problemu nadużywania nowych technologii wśród ludzi młodych i jedyną organizacją pozarządową w Polsce, w której uzyskasz tak kompleksową i dopasowaną do siebie realną pomoc.

  Konsultacja online to koszt 150 zł, ale pokryjemy za Ciebie połowę kosztów!

  Zamów pakiet o wartości 649 zł za mniej niż godzinę konsultacji

  Zobacz co pisali uczestnicy naszego ostatniego webinaru na żywo! Dołącz do naszych zadowolonych odbiorców i daj sobie pomóc!